Dywany chińskie

Dywany chińskie

Chiny mają bardzo długą tradycję tkania dywanów. Najstarsze dywany chińskie mają ponad 2000 lat i były używane na dworach cesarskich. Rozkwit chińskiego kobiernictwa (w tym chińskich dywanów) zapoczątkowany około XVII wieku, nie dokonał się w całym kraju, lecz jedynie w paru regionach na północy i zachodzie. Jak można zauważyć, początkowo dywany...

Chiny mają bardzo długą tradycję tkania dywanów. Najstarsze dywany chińskie mają ponad 2000 lat i były używane na dworach cesarskich. Rozkwit chińskiego kobiernictwa (w tym chińskich dywanów) zapoczątkowany około XVII wieku, nie dokonał się w całym kraju, lecz jedynie w paru regionach na północy i zachodzie. Jak można zauważyć, początkowo dywany powstawały tam, gdzie zaznaczały się wpływy wędrownych plemion z Azji Środkowej.

 

Na starszych dywanach chińskich wzory inspirowane były wzorami umieszczanymi na porcelanie i tkaninach jedwabnych. Często można było spotkać także symbole religijne i wzory smoka. Jak wiadomo, symbolika pojawiających się wzorów na dywanach chińskich, ma podłoże buddyjskie i taoistyczne.

 

Starsze wersje dywanów chińskich miały wplatane cienkie bawełniane nici osnowy i w połączeniu z szorstkim włosiem tworzyły grube pętle, co w efekcie dawało pękaty, a jednocześnie elastyczny dywan. Chińskie dywany wytwarzane są w prowincjach Kansu, Ningxia, Suiyan i w Mongolii Wewnętrznej oraz niedaleko miasta Baotou. Stosunkowo niedawno produkcję dywanów rozpoczęto również w prowincjach Szansi, Hopei i Szantung.

 

Dywany z miękkiej wełny

Chińskie dywany wytwarzane obecnie, produkowane są z miękkiej wełny przędzonej maszynowo. Wełna do produkcji dywanów chińskich jest barwiona odpornymi na słońce i pranie barwnikami chromowymi. Dzięki zastosowaniu dwóch warstw nici plecionych węzłem Senneh (asymetryczny) uzyskujemy gruby i miły w dotyku dywan.

 

Nazwy dywanów, pod którymi są sprzedawane, pochodzą od nazw miejscowości ich wytworzenia np. Ningxia, Paotou, Tiencin czy Pekin. Wzory, jakie możemy spotkać na teraźniejszych dywanach to dużo większa różnorodność kolorystyczna, ale w dalszym ciągu występują w tradycyjnych wzorach z motywami roślinnymi i religijnymi.

 

Dywany chińskie to długoletnia tradycja ich wytwarzania. Dzięki temu chińskie dywany wykonane są bardzo precyzyjnie i z dużą starannością. Dla podkreślenia ich walorów włosie jest często przycinane. Dzięki temu dywany chińskie elegancko prezentują się na podłodze.

 

Chińskie dywany doskonale sprawdzą się w tradycyjnych pomieszczeniach jak i w nowoczesnych wnętrzach. Wysokiej jakości dywany orientalne dostępne w naszej ofercie podkreślą wystrój salonu czy sypialni. Dywan chiński świetnie komponuje się z jasnymi, naturalnymi materiałami, możemy więc wykorzystać go w pomieszczeniu urządzonym w stylu skandynawskim czy boho. Dywany te spełnią oczekiwania i życzenia niejednego klienta.

 

Zapraszamy również do naszej oferty dywanów chińskich:

Zaufało nam już wielu klientów! Poniżej znajduje się kilka przykładów zrealizowanych zamówień.

Dywany Alladyn
Realizacja zamówienia owalnego dywanu
Dywany Alladyn
Realizacja dywanu chińskiego w rozmiarze 200x300
Dywany Alladyn
Dywany Chinskie zamowienie 3 identycznych w różnych wymiarach.
Dywany Alladyn
Realizacja zamówienia dywanu w rozmiarze 270x370
Dywany Alladyn
Kangshi - link do dywanu
Dywany Alladyn
Kangshi - link do dywanu
Dywany Alladyn
Dywany Alladyn
Dywany Alladyn
Kangshi - link do dywanu

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego, gdzie znajdą Państwo całą aktualną naszą kolekcję dywanów

Przejdź do sklepu internetowego

Czytaj więcej

Wnętrze naszego sklepu - olbrzymi wybór dywanów dostępny od ręki

Zobacz wnętrze naszego salonu. Najnowsza kolekcja dywanów już w sprzedaży. Dodatkowo oprócz dywanów posiadamy również piękne grube koce oraz poduszki. U nas z pewnością znajdziesz wymarzony dywan dla siebie!

Nagranie pochodzi z czerwca 2024

na stronę
Pokazuje 33 - 64 z 158 elementów
Pokazuje 33 - 64 z 158 elementów
(3.8/5), głosów: 4
Ocena strony