Dywany jedwabne

Dywany jedwabne

Dywan jedwabny

Szlachetny surowiec, jakim jest jedwab, od zamierzchłych czasów kojarzy się z dalekim wschodem. Został odkryty, jak głosi podanie, ponad pięć tysięcy lat temu przez jedną z cesarzowych chińskich. Okryła ona białe larwy jedwabnika, które niszczyły jej drzewa morwowe. Jak się okazało, z koków tych szkodników, można było powyciągać ...

Dywan jedwabny

Szlachetny surowiec, jakim jest jedwab, od zamierzchłych czasów kojarzy się z dalekim wschodem. Został odkryty, jak głosi podanie, ponad pięć tysięcy lat temu przez jedną z cesarzowych chińskich. Okryła ona białe larwy jedwabnika, które niszczyły jej drzewa morwowe. Jak się okazało, z koków tych szkodników, można było powyciągać delikatne nici. Tak odkryto możliwość produkcji jedwabnej przędzy. Japończycy strzegli tej tajemnicy przez tysiące lat. Do Europy jedwabne nici były dostarczane przez karawany podążające Jedwabnym Szlakiem - handlowym, traktem łączącym Chiny z Bliskim Wschodem i Europą.

 

Jedwabna osnowa w dywanach wełnianych

Dywany wełniane mogą być wspomagane jedwabnymi nićmi w celu podkreślenia szczegółów wzoru i wyeksponowania naturalnego blasku. Jest głównie używany w perskich dywanach warsztatowych, można go spotkać w ekskluzywnych tureckich i chińskich dywanach oraz w indyjskich dywanach produkowanych w prowincji Kaszmir.

 

Jedwabne dywany

Dywany jedwabne w naszej ofercie sprowadzane są z najdalszych zakątków świata. Ekskluzywne dywany jedwabne wytwarzane są przy użyciu nici jedwabnych jako osnowa, wątek i włos. Daje to możliwość tworzenia bardzo szczegółowych wzorów. Dywan wykonany taką metodą to prawdziwie ekskluzywna ozdoba, która upiększy naszą przestrzeń.

 

Charakterystyczną elementem jedwabnych chińskich dywanów jest aksamitna gładkość i piękno. Jedwabny dywan cechuje się przede wszystkim wyjątkową harmonią stylistyczną. Dywany jedwabne będą dyskretnie błyszczeć i dodawać blasku w salonie czy sypialni.

 

Jedwabne dywany ręcznie tkane wyróżniają się precyzją wykończenia i jakością wykonania. Wzorowane są na dywanach pochodzenia perskiego. Dziś te dywany z Persji uznawane są za narodowe dziedzictwo kulturowe Iranu.

 

Sposób tkania dywanów perskich opisywany był przez starożytnych podróżników, mówiących o niezwykłych wyrobach, które zdobiły pałace kalifów. Ekskluzywne dywany jedwabne wzorowane są motywami roślinnymi i geometrycznymi kształtami. Wzory na dywanach nie przedstawiają ludzi ani zwierząt.

 

Dywan stworzony zgodnie z tymi zasadami cechuje się równowagą pomiędzy pięknem i estetyką, utrzymaną w stonowanych kolorach. Idealnie sprawdzi się we wnętrzach urządzonych w stylu tradycyjnym jak i podkreślających dekorację wnętrz nowoczesnych.

 

Jedwabne dywany poprzez dużą gęstość mają wysoką odporność na zniszczenia. Dzięki naturalnemu pochodzeniu przędzy dywany jedwabne zalecane są dla alergików. Jako jedyne włókno pochodzenia zwierzęcego nie uczula. Naturalne włókno, z jakiego, są wykonane dywany jedwabne, mają właściwości antystatyczne, co ułatwia utrzymanie czystości tak ważnej dla osób uczulonych.

 

Czytaj więcej

Wnętrze naszego sklepu - olbrzymi wybór dywanów dostępny od ręki

Zobacz wnętrze naszego salonu. Najnowsza kolekcja dywanów już w sprzedaży. Dodatkowo oprócz dywanów posiadamy również piękne grube koce oraz poduszki. U nas z pewnością znajdziesz wymarzony dywan dla siebie!

Nagranie pochodzi z czerwca 2024

na stronę
Pokazuje 33 - 40 z 40 elementów
Pokazuje 33 - 40 z 40 elementów
(0/5), głosów: 0
Ocena strony