Czyszczenie i pielęgnacja

Dywany wełniane

Do produkcji ręcznie tkanych dywanów używana jest wełna tylko najwyższej jakości, która po odpowiedniej obróbce (pranie, impregnacja) zabezpiecza ją. Dzięki temu decydując się na zakup dywanu orientalnego nie mamy problemów żeby utrzymać go w dobrej kondycji. Odkurzanie jest podstawową czynnością jaką wykonujemy. Odkurzamy zgodnie z kierunkiem runa czyli z włosem.

czyszczenie dywanów wełnianych

Plamy usuwamy za pomocą delikatnych detergentów ,przeznaczonych do czyszczenia dywanów wełnianych ręcznie tkanych wg. Instrukcji. Jeżeli natomiast coś nam się rozleje, wystarczy za pomocą np. papierowych ręczników zebrać ciecz, gdyż wełna jej nie wchłonie i następnie wilgotną czystą szmatką przesuwamy zgodnie z kierunkiem runa. Po wyschnięciu nie powinno być śladu. Zanim oddasz dywan orientalny do pralni sprawdź dokładnie jej referencje!!!

Dywany jedwabne

Dywany orientalne utkane z jedwabiu także są bardzo odporne na zabrudzenia , ale w tym przypadku nie możemy sobie pozwolić na wywabianie plam chemią. Gdy zauważymy plamę musimy niezwłocznie ją usunąć. Możemy spróbować wywabić ją sami. Do tego potrzebny nam będzie czysty najlepiej biały ręcznik którym bardzo delikatnie przesuwamy po dywanie zgodnie za kierunkiem runa. Jeżeli po kilku próbach plama nadal jest, wzywamy fachowca który bez najmniejszego problemu poradzi z nią sobie. Odkurzamy tak samo jak dywany wełniane.