Orientalne dywany – najwyższa jakość

Orientalne dywany – najwyższa jakość

Orientalne dywany – najwyższa jakość i precyzja wykonania

Znane od czasów starożytnych, przetrwały aż do dziś. Zachowały najwyższą jakość i sprawdzone metody ich wykonania. Doskonałe – na każdym etapie powstawania i niewiarygodnie funkcjonalne podczas użytkowania. Ręcznie tkane, stanowią gwarancję swojej oryginalności.

Orientalny szyk i klasa

Barwienie włókien;Proces barwienia włókien 

Dywany orientalne – znane od Starożytności, przez lata utrzymały swoją najwyższą jakość wykonania. Ręcznie tkane – zgodnie z wypracowanymi na przestrzeni lat metodami pracy, stanowią dzieło oryginalne, jedyne w swoim rodzaju.

Perskie dywany są odzwierciedleniem wysublimowanego stylu, doskonale wkomponowującego się niemal w każdy design aranżowanej przestrzeni.

Wykonane z wysokowartościowych materiałów, w tym z jedwabiu i wełny, z pewnością zadowolą gusta najbardziej wymagających klientów tej branży.

Wyszukane i wymagające precyzji wzory, tworzone są z czystego jedwabiu, co pozwala rękodzielnikowi stworzyć niezwykle wyraźny i zarazem dokładny obraz, który zachowuje nawet najdrobniejsze detale. Skalę trudności realizacji takich dzieł z pewnością określa ilość splotów niezbędna do ich wykonania – bywa, iż realizowane prace przekraczają milion splotów na metr kwadratowy!

Ręczne wykonanie stanowi o sukcesie produktu

tkaczka podczas pracy Tkanie dywanu to proces bardzo czasochłonny

Ekskluzywny - ręcznie tkany dywan daje użytkownikowi gwarancję wysokiej jakości produktu. Za gotowym dziełem stoją godziny – a nawet całe lata pracy tkaczy, którzy tworzą te unikalne i jedyne w swoim rodzaju majstersztyki w wielki skupieniu, by nie popełnić najmniejszego błędu podczas ich wytwarzania.

Ręcznie tkany dywan wnosi do każdego pomieszczenia tchnienie orientu, niezwykłą - niepowtarzalną jakość i duszę. Wnętrze, w którym tak wykonany dywan zostanie umieszczony, nabiera prestiżu; ręcznie tkany dywan jest synonimem dobrobytu i ponadczasowej elegancji.

Wysoka jakość użytych w procesie tkania produktów – wyłącznie naturalnego pochodzenia – stanowi o jego wysokiej klasie. Produkty wykorzystywane do jego produkcji zawsze charakteryzują się  najwyższą jakością, która stanowi o powodzeniu całego przedsięwzięcia; tylko tak wykonany – ręcznie, z naturalnych włókien dywan, może bowiem stanowić majstersztyk w swojej klasie! Sztuczne, fabrycznie i masowo produkowane dywany nie mogą nawet równać się z tymi luksusowymi, naturalnymi, precyzyjnie i skrupulatnie wykonanymi dziełami sztuki.

Niepowtarzalne, unikalne wzornictwo

krosno tkackie z rozpoczętym projektem Tkanie ręczne gwarantuje unikalność - nie idzie utkać dwóch identycznych dywanów

Perskie, indyjskie, marokańskie, pakistańskie – orientalne dywany, wykonane ręcznie, utkane z naturalnych włókien najwyższego gatunku, stanowią unikalne dzieła sztuki.  Niepowtarzalne wzory, stworzone zgodnie z tkacką – starożytna sztuką, gwarantują nabywcy najwyższą jakość produktu.

Dywany orientalne, ręcznie tkane, są produktami zróżnicowanymi pod względem gęstości zastosowanych węzłów. Są produktami jedynymi w swoim rodzaju, które nie zachowują idealnej symetrii, tak charakterystycznej dla dywanów maszynowych.

Mierzone są – tylko i aż – ludzkim okiem, wykonane z duszą i niepodważalną starannością. Cenne i wyjątkowe, ze względu na swoją – z jednej strony – niepowtarzalność, a z drugiej – wysoką jakość materiałów, z jakich zostały wykonane.

Wysoka jakość – charakterystyczna dla dzieł sztuki

Ręcznie tkane dywany orientalne są produktami zwartymi w swojej strukturze i gęstymi, co stanowi o ich ponadprzeciętnej trwałości. Taka metoda wykonania zapobiega wypadaniu włosia, jak również pyleniu produktu.

ręczne tkanie dywanuNajlepsze dywany powstają u doświadczonych mistrzów tkactwa.

Tylko tu frędzle stanowią naturalne przedłużenie osnowy – są całością powstającego produktu. W odróżnieniu od dywanów wykonanych metodą maszynową, gdzie często stanowią osobną część, przyszywaną w trakcie ich produkcji.

Dywany perskie – naturalne, dopracowane w każdym szczególe, stanowią produkty godne uwagi, zwłaszcza Klientów ceniących sobie wysoką jakość, unikalność i niepowtarzalność wzorów. Wykonane z sercem, posiadające duszę, stanowią wspaniały ozdobnik każdej przestrzeni, której nadają niepowtarzalnego, głębokiego charakteru i orientalnego rysu.

Ręcznie tkane dywany, są nie tylko doskonale komponującymi się z przestrzenią dziełami sztuki, ale też nośnikami przepięknej tradycji i uroku tych odległych zakątków świata. Indyjskie dywany są niezwykłą, piękną ozdobą współczesnych wnętrz.