Aplikacje Na Telefon dla Miłośników Dywanów | Blog Alladyn

Aplikacje Na Telefon dla Miłośników Dywanów | Blog Alladyn

Ciekawe aplikacje na telefon dla miłośników dywanów

kobieta robiąca zdjęcie telefonem  Ponad 70% Polaków ma dziś smartfona, a ponad połowa z nich codziennie używa na nim Internetu.

Wraz z coraz bardziej powszechnym dostępem do Internetu i wzrostem popularności smartfonów rozwinął się rynek aplikacji mobilnych. Według statystyk, w 2016 roku 3,5 miliarda ludzi, z czego ponad dwa miliardy regularnie, używa mediów społecznościowych i prawie tyle samo osób używa do tego celu smartfonów. Firmy, jak osoby trudniące się ich tworzeniem, poszukują coraz to nowszych niszy, aby pozyskać kolejnych użytkowników. Poszukiwania te doprowadziły do powstania aplikacji o bardzo rozmaitej tematyce.

W tym artykule przedstawiamy pięć ciekawych aplikacji na telefon dla osób rozważających kupno dywanu oraz dla miłośników tych orientalnych skarbów. 

Aplikacje te oferują bazy wiedzy na różne tematy dotyczące dywanów, od tego w jaki sposób poradzić sobie z najbardziej typowymi plamami, poprzez planowanie zakupu dywanu i wystrój wnętrz. Dodatkowo przedstawiamy grę logiczną, która polega na dostosowywaniu elementów do wzorów "dywanów" widocznych na ekranie.

1. Stain First Aid for Carpet

zrzut ekranu aplikacji Stain First Aid for Carpet Aplikacja Stain First Aid podpowiada w jaki sposób wyczyścić plamy na dywanach.

Stain first aid to aplikacja o bardzo nowoczesnym wyglądzie, która zawiera proste instrukcje (krok po kroku) dotyczące usuwania ponad 50 najczęstszych typów plam z dywanów.

Rodzaj plamy można wybrać z przejrzystego interfejsu obrazkowego, są to między innymi: asfalt, piwo, jagody, masło, krew, cukierki, wosk, kreda, klej, czekolada, olej, tusz, musztarda, a nawet smoła. Dodatkowo do plam, które są najbardziej popularne udostępnione są filmiki instruktażowe. 

zdjęcie odkurzacza Porady w aplikacji skupiają się na czyszczeniu dywanów domowymi sposobami, ale z zastrzeżeniem że czasem też nie obejdzie się bez pomocy eksperta.

Na każdym ekranie dotyczącym konkretnego zabrudzenia znajduje się szczegółowa instrukcja jak postępować oraz przycisk, za pomocą którego można poprosić o przesłanie instrukcji jak usunąć plamę na podany adres email. Za użyciem tej aplikacji przemawia też fakt, że zdobyła ona bardzo dobrą ocenę od popularnej blogerki "Accidental Housewife".

Przy każdym opisie plamy znajduje się też informacja, żeby zwracać uwagę na typ dywanu, który chcemy wyczyścić. Dywany wełniane i jedwabne czyści się inaczej.

Link do aplikacji w Google Play


2. Aplikacja Carpet Ideas

zrzut ekranu aplikacji Carpet Ideas W aplikacji Carpet Ideas można zobaczyć ciekawe aranżacje wnętrz, głównie z dywanami nowoczesnymi

Ta aplikacja w zamyśle ma być inspiracją do własnych aranżacji wystrojów wnętrz z dywanami. Zdjęcia można zapisywać i dzielić się nimi na mediach społecznościowych, lub ustawić jako tapetę. Aplikacja cały czas jest aktywnie rozwijana, a jej autorzy dodają nowe zdjęcia do dostępnych galerii, których aktualnie jest dziewięć. Większość zaprezentowanych aranżacji jest dostosowana do stylów pasujących do dywanów nowoczesnych, także tych o autorskich wzorach, tworzonych na zamówienie.

Link do aplikacji w Google Play

3. Gra Micy Carpets

zrzut ekranu gry Micy Carpets Gra mincy carpets opiera się na zagadkach logicznych o rosnącym poziomie trudności

Gra Mincy Carpets jest grą logiczną, rozwijającą umysł, ale też jednocześnie bardzo relaksującą. Jej wygląd jest oparty na kolorach i wzorach występujących w dywanach orientalnych a ambientowa muzyka i dźwięki, które przypominają odgłosy natury pozwalają na wyciszenie. Widać, że rozgrywka w Micy Carpets jest inspirowana grą "Tetris", jako że polega na dopasowywaniu kształtów klocków do wzorów na planszy. Zamierzeniem autorów było sprawienie by gra w Micy Carpets była formą medytacji oraz kontaktu z pięknem geometrii. Gra ma wiele poziomów trudności oraz oferuje podpowiedzi dlatego może być wyzwaniem dla osób w różnym wieku. Pozwala ona także na dzielenie się postępami i osiągnięciami w mediach społecznościowych.

Link do aplikacji w Google Play

4. Aplikacja Carpet flooring guide

przykład wnętrza salonu z aplikacji Carpet Flooring Guide Aplikacja Carpet Flooring Guide podpowiada jakie style wystroju wnętrz pasują do siebie

Carpet flooring guide pomaga w doborze odpowiedniego typu dywanu do wystroju wnętrza - czasem może to być trudny wybór, dlatego że dywany można dobierać do wystroju na zasadzie harmonii, częściowej harmonii oraz kontrastu. Przedstawia ona zdjęcia dywanów w różnych przestrzeniach o bardzo zróżnicowanym wystroju i od klasycznych dywanów orientalnych, po ryzykowne zestawienia dywanów nowoczesnych.

Link do aplikacji w Google Play

5. Aplikacja Carpet, Floor Calculators

kolorowy dywan w zbliżeniu Dzięki aplikacji Carpet Floor Calculators można wyliczyć dokładnie jakiej wielkości dywan pasuje do danej przestrzeni.

Ta aplikacja jest bardzo przydatna przy ustalaniu wielkości dywanów oraz wykładzin, które chcemy zakupić. Jest ona w stanie przeliczyć wielkości w calach na system metryczny.  Funkcjonalność tej aplikacji nie ogranicza się jednak do dywanów - oferuje ona też wyliczanie powierzchni tapety, które trzeba zakupić oraz klepek i paneli podłogowych. Jest ona niezastąpiona przy projektowaniu mieszkania i może zastąpić poradę od konsultanta dotyczącą skali zakupów przy wykańczaniu wnętrz. Aplikacja pozwala na tworzenie wielu osobnych projektów, każdy z własnymi - bardzo czytelnie przedstawionymi - obliczeniami. Dodatkowo, każde wyliczenie można zapisać oraz opatrzyć notatkami i przesłać sobie na maila - przy czym nie ma limitów wysyłania emaili.

zdjęcie ekranu telefonu z ikonkami aplikacji Instalowanie i usuwanie aplikacji jest tak proste, że instalowanie aplikacji po to aby użyć jej tylko raz jest coraz bardziej popularne.

To tylko pięć z wielu aplikacji związanych z dywanami nowoczesnymi i orientalnymi. W sklepie Google Play jest ich dużo więcej, ale ich funkcje często się powtarzają dlatego wybraliśmy tylko najlepsze z aplikacji aktualnie dostępnych w ofercie sklepu. Ponadto, polecamy aplikacje na iPhona, które pozwalają na poznanie różnych stylów wystroju wnętrz, sposobów doboru kolorów i na zorganizowanie przestrzeni: 

1. Colorsnap - pozwala na stworzenie palety barw na podstawie zdjęcia.

2. Houzz Interior Design - baza pięciu milionów skategoryzowanych zdjęć różnych stylów wystrojów wnętrz

3. My Pantone - standardowa paleta kolorów Pantone w formie wygodnej w obsłudze aplikacji

4. Brightnest Home Organization - aplikacja pozwalająca na stworzenie listy zadań do wykonania w domu

5. Home Design 3D Gold - aplikacja pozwalająca na zaplanowanie wystroju wnętrz za pomocą metody "złap i upuść".

Zachęcamy do testowania!