Dywan Jako Prezent Na Święta Bożego Narodzenia? | Blog Alladyn

Dywan Jako Prezent Na Święta Bożego Narodzenia? | Blog Alladyn

“Magia świąt” to także prezenty

osoba w czerwonych skarpetach i prezent pod choinką  W każdym z nas jest dziecko, które wyczekuje świąt.
zastawiony stół pełen ozdobnych dekoracji  Nie ważne jak wystawną przygotujemy kolację, dzieci i tak będą czekać na pierwszą gwiazdkę i prezenty.

Święta Bożego Narodzenia to niezwykle ważny czas nie tylko dla Polaków, ale dla wszystkich narodów o chrześcijańskich tradycjach. Niezależnie, czy ktoś jest wierzący, czy nie, to szczególne święto ma duże znaczenie dla wszystkich. Dlaczego wszyscy lubimy Boże Narodzenie? Bo to radosny czas, w którym spotykamy się z bliskimi nam osobami, rodziną i przyjaciółmi i wspólnie spędzamy czas przy wigilijnym stole. Często jest to dla nas okazja, żeby odnowić zaniedbane relacje z bliskimi, których dawno nie odwiedzaliśmy. Właśnie dlatego tak lubimy Boże Narodzenie, że czujemy, że jest to święto, które łączy ludzi. Lubimy choinkę i świąteczne dekoracje w naszych domach oraz na ulicach miast. Czuć wtedy w powietrzu coś, co nazywamy “magią świąt”.

Najważniejszym wydarzeniem jest kolacja wigilijna, podczas której zasiadamy razem z naszymi bliskimi i wspólnie spożywamy świąteczne potrawy. Oczywiście ucztowanie poprzedzone jest tradycyjnym dzieleniem się opłatkiem, podczas którego składamy sobie nawzajem życzenia. Potem przystępujemy do spożywania wigilijnych potraw, których według tradycji powinno być aż dwanaście. Nie powinny to być też pierwsze lepsze potrawy, lecz takie, które uznaje się tradycyjnie za wigilijne. Do najbardziej znanych potraw wigilijnych należą: czerwony barszcz z uszkami, zupa grzybowa z łazankami i smażony karp. Kiedy już wszyscy się najedzą, przychodzi pora na kolejne, bardzo oczekiwane wydarzenie. Prezenty!

Dywan - pomysł na oryginalny prezent?

kolorowe prezenty  Dywan nie musi się mieścić w pudełku pod choinką - wystarczy bon prezentowy.
drewniane okno z odbijającym się zimowym krajobrazem  Czasem Ci którzy marzą o ciepłych skarpetach nie wiedzą, że tak naprawdę potrzebują dywanu!

No właśnie, wszyscy lubimy zarówno dostawać prezenty, jak i też je dawać. Największy kłopot zwykle polega na wybraniu odpowiedniego prezentu. Choć z jednej strony wiadome jest, że najważniejszy jest sam gest i fakt, że się o kimś pomyślało, to jednak zawsze dużo przyjemniej jest dać komuś prezent, który będzie wyjątkowy i sprawi dużo radości. Obmyślanie prezentów nieraz kosztuje nas nieprzespane noce. Lubimy, kiedy prezenty, oprócz walorów wizualnych mają też jakieś praktyczne zastosowanie. Ciekawym prezentem, może być sprzęt do ćwiczeń w domu, ładna zastawa stołowa, czy dobra książka, ale również bardzo praktycznym prezentem, który warto rozważyć, może być… dywan!

Może się wydawać z pozoru dziwnym pomysłem dawanie pod choinkę dywanu, ale z drugiej strony, może to być prezent, który zachwyci swojego adresata i będzie pamiętany przez całe życie. Na pewno miło nam będzie, kiedy ktoś, chodząc po swoim dywanie, będzie sobie nas przypominał. Kto może potrzebować dywanu? Chociażby ktoś z naszych bliskich, kto niedawno się przeprowadził do nowego domu i jeszcze nie ma dywanu. A może druga połówka, wspominała, że warto by było wymienić dywan na nowy?

Jak wybrać dywan na prezent?

świątecznie ozdobione wnętrze centrum handlowego  Ogromne centra handlowe nie sprzyjają przemyślanym zakupom, dlatego zapraszamy do naszych specjalistycznych sklepów.
świątecznie zastawiony stół  Jedno jest pewne, przygotowując świąteczną kolecję, mało kto spodziewa się znaleźć dywan pod choinką.
święty Mikołaj piszący listę grzecznych dzieci  Więc, przygotowując listę zakupów dla naszych najbliższych nie zapomnijmy o nietuzinkowej opcji kupienia dywanu.

Oczywiście dywan to prezent bardzo wartościowy i należy jego kupno starannie zaplanować. Przede wszystkim trzeba się najpierw dyskretnie rozeznać, czy dana osoba rzeczywiście potrzebuje dywanu. Kiedy już wiadomo, że dywan będzie trafionym pomysłem, kolejnym krokiem jest już wybranie konkretnego egzemplarza. To trudna sztuka, gdy zależy nam na tym, żeby trafił w gusta naszych bliskich. Znajomość ich gustów jest tutaj przydatna, ale jeszcze większą podpowiedzią będzie obejrzenie ich mieszkania. To, w jakim stylu są urządzone wnętrza, pomoże nam wybrać odpowiednio pasujący model dywanu. Do większości wnętrz powinny pasować tradycyjne dywany perskie, szczególnie do stylu klasycznego, ale też do rustykalnego, a nawet art deco. Jeśli jednak styl wnętrza jest bardziej zbliżony do skandynawskiego bądź industrialnego, to zdecydowanie lepiej poszukać materiału na prezent wśród dywanów nowoczesnych. Dopasowanie dywanu do wystroju wnętrza nie jest łatwe, dlatego warto przeczytać w tym celu nasz artykuł poświęcony doborowi dywanów do konkretnych stylów. Szczególnie w przypadku budynków, które zimą  są chłodne warto zastanowić się nad zakupem dywanów z naturalnych materiałów takich jak wełna czy jedwab.

Nie zapominajmy także o możliwości zakupu dywanu na zamówienie. Dywany te mogą przedstawiać autorskie wzory, reprodukcje, zdjęcia - co tylko chcemy. Charakteryzują się też bardzo szeroką paletą barw, co pozwala na ich idealne dopasowanie do konkretnych wnętrz. Na powyższej stronie można znaleźć przykładowe wzory oraz nasze wybrane dotychczasowe aranżacje.

Dywan z pewnością nie należy do prezentów tanich, ale solidny i wykonany z dobrych materiałów posłuży przez wiele lat, da większy komfort poruszania się po mieszkaniu i będzie stanowić wspaniałe miejsce do zabaw dla dzieci. Warto więc się zastanowić, czy nie chcemy kupić komuś pod choinkę czegoś nie tylko pięknego, ale też trwałego i użytecznego.